15 września odbył się w naszej Szkole piknik integracyjny, którego motywem przewodnim były „zdrowe kolory”. Klasy trzecie gimnazjum oraz ósme szkoły podstawowej przygotowały i zaprezentowały potrawy, których spożycie gwarantuje zdrowie. Udowodniły, że zdrowo to znaczy również smacznie i estetycznie. Klasy: czwarte i siódme, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoja przygodę z SP6, miały za zadanie zaprezentowanie siebie, jako zgranego zespołu, gotowego do działania w szkole.

Pan Mateusz Żłobiński, ekspert w dziedzinie zdrowego odżywiania bardzo ciekawą prelekcją wprowadził nas w tajniki zdrowej diety, uświadomił, jak to co jemy wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Oczywiście wspaniałą zabawę miały również nasze Maluszki, którzy wraz z Rodzicami, Rodzeństwem, Wychowawcami wesoło „hasali” po sali gimnastycznej, biorąc udział w licznych konkurencjach sportowych przygotowanych specjalnie dla nich. Radosne, umalowane buzie z apetytem zjadały smakołyki przygotowane przez swoich starszych kolegów.

Rada Rodziców przygotowała nam niespodziankę w postaci pysznego żurku ugotowanego przez nasze nieocenione Panie Kucharki. Sobotnie przedpołudnie było fantastycznym czasem, który spędziliśmy wspólnie, rozmawiając i poznając się. Z radością powitaliśmy Gości: Rodziców naszych Uczniów, a także drogich Absolwentów, którzy o nas nie zapominają. Serdecznie dziękujemy również za obecność Prezydentowi Zgierza, Panu Przemysławowi Staniszewskiemu, który aktywnie włączył się w nasze piknikowe działania, dzielnie stając do rywalizacji w aukcji obrazów, wykonanych przez Uczniów SP6.

Dziękujemy za współpracę Radzie Rodziców naszej Szkoły. Bez Państwa zaangażowania nasz piknik byłby dużo skromniejszy.