W środę 13 czerwca odbył się Finał tegorocznego Festiwalu Krajów Anglojęzycznych – Stany Zjednoczone. W tym roku po raz pierwszy sami uczniowie, w głosowaniu wybrali kraj, który stał się tematem tej edycji Festiwalu. Po raz pierwszy również klasy wymyślały zadania do wykonania przez inne klasy. Podczas Finału zaprezentowano zwycięzców wszystkich części Festiwalu oraz wykonanie zadań festiwalowych. Zwycięzcy zostali nagrodzeniu dyplomami i drobnymi upominkami, a klasy dyplomami z potwierdzeniem wykonania zadania i ilością punktów przyznanych przez pomysłodawców zadania. Jak co roku podczas finału odbył się quiz wiedzy tym razem o Stanach Zjednoczonych.

Najlepsi okazali się uczniowie klasy 7F, którzy zdobyli 23 punkty. Drugie miejsce ex aequo zdobyły klasy 7A i 2A. Zaszczytne 3 miejsce zajęła klasa 2F z 19 punktami. Wszystkim zwycięskim drużynom pani Hajduk obiecała 6 i 5 z geografii na początku nowego roku szkolnego.  Bardzo blisko podium znalazły się klasy 2C i 2D. Wszystkim zwycięzcom, drużynom klasowym i klasom, które wykonały zadania festiwalowe serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję kontynuować ideę Festiwalu Krajów Anglojęzycznych również w przyszłym roku. Liczymy na Wasze zaangażowanie.