Jestem Antek Przybyszewski. Otrzymałem wyróżnienie w konkursie na małego prezydenta Zgierza. Dzięki temu 30 maja wcieliłem się w rolę dziecięcego pełnomocnika do spraw komunikacji społecznej. Zostałem zaproszony przez władze miasta do udziału w Dziecięcej Radzie Miasta. Moja Pani od języka polskiego wybrała trzech uczniów z mojej klasy. Podczas obrad rady mieli oni pełnić role radnych i zadawać pytania innym małym przedstawicielom Rady Miasta. Z Panią Krzysztofą, Kubą, Dawidem i Pawłem spotkaliśmy się przed godziną 9 rano pod Urzędem Miasta Zgierza. Następnie udaliśmy się do sali, gdzie odbywają się sesje Rady Miasta.

Dołączyli do nas oczywiście dorośli przedstawiciele Urzędu Miasta. Pan Prezydent wręczył klucze do miasta małym prezydentom. Następnie wszyscy udaliśmy się do swoich działów, by dokładnie poznać specyfikę ich pracy. Miałem zaszczyt poznać panią Renatę Karolewską, pełnomocnika do spraw komunikacji społecznej, redaktor naczelną lokalnego miesięcznika „Zgierz moja przestrzeń”. Właśnie dzięki p. Renacie napisałem swój pierwszy artykuł.
Jak na prawdziwym posiedzeniu Rady Miasta, nie zabrakło również pytań od małych radnych. Spotkanie zakończyło się pysznymi lodami.