W dniach 03.06.2018r. – 08.06.2018r. dwudziestu czterech uczniów klasy 7A uczestniczyło w wymianie młodzieży organizowanej w naszej szkole po raz drugi przez panią Elżbietę Leniart i panią Aleksandrę Balcerską. Krajem odwiedzanym przez uczniów była Dania, szkołą – Skodstrup Skole położona niedaleko miejscowości Aarhus. Była to rewizyta.

Uczniowie przez prawie tydzień uczestniczyli wraz ze swoimi duńskimi rówieśnikami w codziennym życiu. Spali w ich domach, jedli tradycyjne potrawy, uczyli się narodowych tańców duńskich, wspinali się w parku linowym, zwiedzali Aarhus. Wiele wrażeń i wspomnień powstało podczas pobytu na plaży. Czas wolny spędzali podobnie jak ich duńscy rówieśnicy – aktywnie i sportowo.
Uczniowie brali udział w zajęciach na terenie szkoły. Prezentowali swój kraj, swoje miasto i naszą szkołę. Pobyt uczniów w Danii był zakończeniem tegorocznej wymiany. Uczniowie nawiązali wiele przyjaźni i część z nich zamierza wrócić do Skodsrup w wakacje :)