W niedzielę, 13 maja, już po raz drugi do naszej szkoły przybyli goście z Danii z miejscowości Skodstrup w ramach międzynarodowego projektu wymiany uczniów. Pierwszego dnia, w poniedziałek  22 uczniów z Danii oraz 24 uczniów z klasy dwujęzycznej 7a wzięli udział w szeregu zajęć integracyjnych oraz sportowych. Następnie uczniowie z Danii prezentowali różnym klasom informację na temat swojego kraju, miasta, szkoły oraz odpowiadali na pytania związane z życiem, kulturą oraz szkolnictwem.

Drugiego dnia uczniowie biorący udział w projekcie pojechali na wycieczkę do Łodzi. Od rana miało miejsce zwiedzanie światowej wystawy wynalazków Leonarda da Vinci , a następnie odbył się pokaz filmowy “Nieodkryte Światy” w  w EC1 w planetarium. Druga część wycieczki objęła zwiedzanie ulicy Piotrkowskiej oraz Manufaktury.

W środę miała miejsce kolejna, tym razem znacznie dłuższa wycieczka w Tarnowskie Góry. W trakcie pobytu uczniowie zwiedzali zamek w Ogrodzieńcu oraz  Kopalnię Srebra

Czwartek był ostatnim dniem pobytu duńskich gości w naszym kraju i szkole. W pierwszej części dnia na sali gimnastycznej odbyły się mecze w piłkę nożną, w których aktywnie brali udział zarówno chłopcy, jak i duńskie dziewczyny.